0850 304 26 26
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yerinde Yıkama

Anasayfa » Profesyonel Halı Yıkama » Yerinde Yıkama

Yerinde Yıkama Firmaları Evlerinizi ne kadar temizleseniz de hastalıklardan, alerjik problemlerden kurtulamıyor ve sürekli bir toz kokusu alıyorsanız bunun nedeni, yataklarınızda, halılarınız, yorgan ve battaniyelerinizde birikmiş olan tozlardır. Yazımızda sağlığınızı tehdit eden ve evinizin derinlemesine temiz olmasını engelleyen ev tozu akarlarından, yerinde temizleme işlemleri ile bu mikroplardan kurtulma yollarından ve yerinde yıkama işlemlerinin kullanıldığı alanlardan bahsedilecektir.

Sağlığı Tehdit Eden Maytlar ve Dahası

Elbette ev ortamında bulunan tozlar da bu mikropların üremesi için daha da cazip bir ortam meydana getirmektedir. Akarların en çok halı ve yataklarda, dokular arasında ışık almayan bölgelerde 20 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda ve %50nin üzerindeki nemin bulunduğu ortamlarda üredikleri bilinmektedir. 1 gram tozun içinde 19 milyon kadar akarın bulunduğu tespit edilmiştir. Bunun yanında akarlar dışkılama özelliğine sahip olup gözünüzle göremeseniz bile evinizde birçok yüzeyde, yatak yorgan ve halılarınızın iç kısımlarında akar dışkıları bulunmaktadır. Yeni yeni gelişmeye başlamış ve bunu oldukça hızlı bir şekilde başarmış olan yeni eşya temizleme teknikleri ile bu konuda önemli adımlar atılmış ve ev hijyenini pratik yoldan sağlayabilmek mümkün olabilmiştir.

Evde Halı Yıkama ve Götürüleri

Halı silme ve yatak silme işlemleri derinlemesine temizlik için en son tercih edilmesi gereken yöntemlerdir. Evlerinizde halılarınızı dezenfekte etmek için kullanmış olduğunuz kir çöz gibi malzemeler ya da kirlerden kurtulmak için tercih etmiş olduğunuz ağartıcı ürünler eşyalarınızın rengine ve dokusuna zarar vermektedir. Akarların halılarınınız, koltuklarınız ve yataklarınızdan tam anlamı ile uzaklaştırılması için sistemik özelliği bulunan akar öldürücü kimyasal temizlik ürünleri tercih edilmelidir.  Dolayısıyla tercih etmeniz gereken yöntemler arasında, halılarınız için profesyonel halı yıkama firmaları, yerinde halı yıkama hizmetleri, yerinde koltuk yıkama ya da yerinde yatak yıkama hizmetleri olmalıdır.

Yerinde Yıkama Hizmeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ev temizliğinin artık çok daha pratik ve kolay bir şekilde sağlanabiliyor olması sayesinde temizlik için sar edilen su miktarından tutun, kullanılan deterjanların yapısına ve içeriğine kadar birçok konuda gelişmeler sağlanmıştır. Bu gelişmelerden en önemlisi ise şüphesiz ki yerinde yıkama işlemidir. Dolayısıyla yerinde yıkama işlemi, bilgi ve tecrübe gerektiren bir işlem olmaktadır. yerinde yıkama işleminin kullanıldığı alanlar, halı temizleme, koltuk temizleme, yatak temizleme, yastık temizleme yorgan ve battaniye temizleme ve evinizde bulundurduğunuz pelüş eşyaların temizlenmesi gibi alanlardır. Ayrıca yerinde perde yıkama alanında hizmet vermekte olan firmalar da yerinde yıkama işlemini sıklıkla tercih etmektedirler.

Yerinde temizliğin avantajlarından faydalanabileceğiniz, evinizin uygulama için müsait olan tüm işlemlerinde etkili bir temizlik işlemi yaptırabileceğiniz tüm yerinde temizlik firmaları ve tedarikçi firmalar sitemizde bulunmaktadır.

Buharlı Yerinde Yıkama Sistemi

Buhar suyun en etkili dezenfeksiyon yapan halidir diyebiliriz. Buharın yüksek sıcaklık ve basınç altında gözle görülemeyen birçok canlıyı anında yok ettiği bilinen bir gerçektir. Bu gerçeğin temizlik firmalarının sistemlerine uyarlanması ile buharlı yerinde yıkama hizmeti ortaya çıkmıştır. Bu hizmet, hemen tüm tekstil ürünlerinin temizlenmesi konusunda profesyonel bir yaklaşım sağlamaktadır.

Yerinde Yıkama Ücretleri

Yerinde yıkama işleminin fiyatları, uygulama yüzeyine ve eşyaya göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında halılar bu bakımdan daha fazla teferruat gerektiren eşyalardır. Leke çıkarma işleminin yapılıp yapılmıyor olmasında, yataklarda leke çıkarmanın çift kişilik mi yoksa tek kişilik yataklara mı uygulanıyor olmasına göre yerinde temizleme ücretleri değişiklik gösterir. Firmanın kullanmış olduğu ekipmanlar ve bu ekipmanların kalitesi, tercih edilen deterjan ve leke çıkarıcıların özellikleri de fiyatlar üzerinde etkili olan konulardan bir tanesidir. Sitemizde yerinde temizleme hizmetinin yanı sıra yorgan yıkama firmaları, battaniye ve koltuk yıkama firmaları, halı yıkama ve halı tamiri firmaları yer almaktadır.