0850 304 26 26
Sosyal Medya Hesaplarımız

Profesyonel Halı Yıkama

Anasayfa » Profesyonel Halı Yıkama

Profesyonel Halı Yıkama Günümüzde çalışan bayanlar oldukça fazla düzeyde çalışmaktadır. Bu nedenle ev işleriyle pek ilgilenmemektedirler, ev işleriyle bile fazla ilgilenemezken, halı yıkamanın yapılması hiç mümkün görünmemektedir. Bu nedenle, bayanların yardımına koşacak halı yıkama hizmeti oluşturulmaktadır. Bayanların rahatlığı için halı yıkama firmaları oldukça iyi çalışmaktadırlar.

Halı yıkama için de oldukça düzgün ve planlı çalışmak gerekmektedir. Son teknolojiye sahip olan yıkama makineleri ile oldukça profesyonel halı yıkama işlemleri yapılabilmektedir. Halı yıkama işlemleri aşama halinde olması gerekmektedir ve hiçbir aşaması aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Halı yıkama firmaları bu plana ve aşamalara sadık kalarak yıkama işlemlerini yaparlar ise en iyi halı yıkama performansını göstermeleri mümkün olmaktadır.

Profesyonel Halı Yıkama İçin Aşamalar

Oldukça halı yıkama sırrı düzenden ve dikkatten geçmektedir. Tabii ki bunların yanında kullanılan halı yıkama şampuanı ve halı yıkama makineleri de mevcut bulunmaktadır.

Halı yıkama aşamalarından ilki toz alma aşaması olmaktadır. Toz alma aşamasında toz alma makineleri kullanılarak halının üzerindeki bütün toz ve kalıntılarını alarak yok etmek gerekmektedir. Daha sonra halı yıkamak için hazırlanan içi su ve halı yıkama şampuanı ile dolu havuza halılar tek tek yerleştirilir ve kirlerin kabarması için bir süre bekletilir.

Profesyonel Halı Yıkama Aşamaları

Halıların beklediği havuzda halılar bir güzel fırçalanarak tam otomatik ve yarı otomatik makineler ile yıkanır. Bu şekilde profesyonel halı yıkama sağlanmış olmaktadır. Tabi ki sadece bu kadarla kalmamaktadır.

Halılar yıkandıktan sonra rulo halinde katlanarak sıkılır ve kurutma odalarına götürülür. Kurutma odalarında temiz hava ile kurutma işlemleri gerçekleştirilir. Kurutma işlemleri sırasında parfümleme de yapılmaktadır.

Halı Yıkamanın Son Aşaması

Halılar profesyonel halı yıkama işlemleri için son olarak kontrol ünitesine alınır ve üzerinde kalmış olan toz ve tüylere karşılık hav alma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem hav alma makinesi ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sırada bütün halı yıkama işlemleri sırasında gözden kaçan lekeler varsa kontrolü yapılır. En son rulo halinde sarılarak paketleme işlemi gerçekleştirilir.

Halı yıkama işlemleri bu şekilde son bulmasıyla birlikte profesyonel halı yıkama gerçekleştirilmiş olur. Bu şekilde hedeflenen sonuçlara ulaşılmış olur.