0850 304 26 26
Sosyal Medya Hesaplarımız

Koltuk Yıkama

Anasayfa » Profesyonel Halı Yıkama » Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama Firmaları Her evde veya iş yerinde bulunan koltukların, belli aralıklar ile temizlenmesi gerekir. Çünkü kumaş aralarına sinen çok fazla sayıda bakteri, koltuk kumaşlarının içinde mevcuttur. Dışardan bakıldığında koltuk kumaşında lekeler, kararma veya çeşitli kabartılı izler görülür. Oysa görünmeyen bakteriler, koltukların çocuklar için zararlı olmasına yol açar. Tüm gün üzerinde yatan veya oturan çocukların, bu koltuklara ağız yolu ile temas etmesi mümkündür. Oysa piyasada profesyonel olarak koltuk yıkama firmaları mevcuttur. Eve veya iş yerine gelerek, oldukça gelişmiş makineler ile tüm koltuk yüzeyini temizler. Kumaş aralarına giren bakterilerin yok olmasını sağlar.

Koltuk yıkamakta kullanılan deterjanlar; koltuk yıkamak için kullanılan deterjanlar, piyasada satılan temizlik ürünlerinden oldukça farklı özelliklere sahiptir. Koltuk yıkama firmaları tarafından kullanılan bu deterjanlar, kumaşların renginde atma veya solma yapmaz. Kısa süre içinde koltuk döşemelerinde derinlemesine temizlik yaratan bu deterjanlar, döşemelerinizin yumuşacık olmasını ve mis gibi kokmasını sağlar.

Koltuk Yıkama Firmalarının Güçlü Temizlik Makineleri

Evde amatörce halı yıkayan ve döşemeleri temizleyen küçük makineler, oldukça amatördür. Sadece yüzeysel bir hijyen sağlar. Kumaş aralarına giren bakterilerin temizlenmesinde pek etkisi yoktur. Oysa koltuk yıkama firmalarının güçlü makineleri, en sık dokuması bulunan kumaşları dahi derinlemesine temizler. Kumaş aralarındaki bakterileri %100 çıkartarak, çocukların rahatlıkla yatabileceği veya oturabileceği hijyenik ortamlar yaratır. Oldukça güçlü motoru bulunan bu makinelerin, koltuk kumaşında biriken suyu aynı anda çekmesi ve kumaşları kurutması mümkündür. Yani yıkanan koltukları, tekrar kurutmak gibi bir sorun yaratmaz.

Ofis Koltuklarının Temizliğini Yapan Firmalar

İş yerleri, her gün onlarca insanın girdiği kalabalık ortamlardır. Ofis ortamında sürekli kirlenen koltukların temizliği, evden daha sık yapılmalı ve kapsamlı bir yıkama işlemi uygulanmalıdır. Ofis tipi koltuk yıkama firmaları, aradığınız aynı gün gelir ve en geç bir saat içinde güçlü temizlik sağlayan, sanayi tipi makineleri ile tüm koltukların temizliğini yapar. Yalnızca 1-2 saat süren bu işlem sonunda, koltuklar kuru olarak teslim edilir yani ofis işlerinin aksaması söz konusu değildir. Temizlik firmaları sayesinde tüm günü çalışarak geçiren elemanların yüzeysel yaptığı temizlik dışında tamamen hijyenik ve sağlıklı bir temizlik mümkün olacaktır.

Deri Ve Güderi Koltukların Temizliğini Yapan Firmalar

Deri ve güderi gibi döşemesi olan koltukların, çok daha farklı temizlenmesi gerekir. Çünkü bu kumaşlar, kuru temizleme ile temizlenmelidir. Islak temizleme bazen kumaşlarda dökülme veya aşınma yapabilir. Deri ve güderi koltuk yıkama firmaları, deneyimli olduğu için, hangi kumaşın hangi şartlarda temizlenmesi gerektiğini bilir. Hem kullandığı sanayi tipi makine farklıdır hem kullanılan deterjan kumaşa göre özel seçilir. Koltuk yüzeyinde ıslaklık bırakmayan ve kumaşın özelliklerine göre en verimli temizliği yapan koltuk yıkama firmaları, sürekli müşterileri için değişik avantaj paketleri de sunmaktadır.

Koltuk Temizliği Yapan Firmalar Eşyaları Sigortalar mı?

Piyasada isim yapmış ve çok özel temizlik malzemeleri ile koltuk temizliği yapan firmalar, kendine ve elemanlarının deneyimine oldukça güvenir. Anlaştığı her müşteriye, eşyalara zarar gelmesi halinde parasını karşılama konusunda güvence verir. Yani koltuk yıkama firmaları eşyaları garanti kapsamına alacaktır. Yıllarca birikim yaparak alınan eşyaların güvende olması için deneyimli bir temizlik firması ile çalışmak size büyük avantajlar sağlayacaktır.

Koltuk Yıkama Ücretleri

Deneyimli koltuk yıkama firmaları, haftalık veya aylık çalıştığı düzenli müşterileri için, standart dışında bir fiyatlandırma uygular. Değişik ödeme seçenekleri ve değişik saatlerde hizmet almanız mümkündür. Hijyenik ve sağlıklı yaşamak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.