0850 304 26 26
Sosyal Medya Hesaplarımız

Halı Yıkama

Anasayfa » Profesyonel Halı Yıkama » Halı Yıkama

Halı Yıkama Firmaları Sürekli yaşanılan evin, hijyenik olması oldukça önemlidir. Ev içindeki gözle görülmeyen bakteriler, her gün soluduğumuz hava kanalı ile vücuda girer. Özellikle çocukların bünyesi zayıf olduğu için, bu bakterilerin çocukları hasta etmesi kaçınılmazdır. Ev eşyaları arasında tüylü yapısı ve sürekli ayak ile temas etmesi sebebi ile en çabuk kirlenen ürün halılardır. Yıkanmayan yalnızca dışarıdan çeşitli deterjanlar ile silinen halıların, sadece dışardan parlaması ve temizmiş gibi görünmesi mümkündür. Oysa halı tüyleri arasında gözle görülmeyen milyonlarca bakteri bulunur. Bu sebeple büyük kolaylık sağlayan halı yıkama firmalarının hayatımızdaki yeri tartışılmaz.

En Temiz Halı Yıkayan Firmalar

Ülkemizdeki her il ve ilçede binlerce halı yıkama firması mevcuttur. Fakat bu firmaların arasında, seçici davranmak ve beklentilerimizi tam anlamıyla karşılayan halı yıkama firması ile anlaşmak faydalı olacaktır. Çünkü sadece parasal getirisi için halı yıkayan firmalar, çok ilkel şartlarda halıları yıkar ve hatta halılarda bir takım yıpranma ve hasar meydana gelmesi kaçınılmazdır. En temiz halı yıkama firmaları, seçilirken hem firmanın başarısı değerlendirilmeli, hem kullandığı ürünler ne kadar doğru bakılmalıdır.

Halı şampuanları; halıları yıkattırmak amacı ile gönderilen halı yıkama firmalarının, kullandığı ürünler arasında özel halı şampuanlarının önemi tartışılamaz. Çünkü seçilen temizlik ürünü, halıların renginde solma yapmamalı ve eve getirilen halı astım ve benzeri hastalığı olan çocuklarda, nefes darlığına yol açmamalıdır.

Halı Yıkamak İçin Son Teknoloji Makineler

Daha evvelki yıllarda, elde halı yıkama işlemi yaygındı. Her aile kendi imkânları çerçevesinde bahçe veya balkonuna serdiği halıları, çeşitli fırça ve benzeri ürünler ile yıkardı. Halen ülkemizde halı yıkayan firmaların büyük çoğunluğu, çeşitli fırçalar kullanarak halı yıkama hizmeti vermektedir. Fakat klasik şekilde halı yıkamak, halıların yıpranmasına, bazı bölgelerinin aşınmasına sebep olur. Üstelik halıların tam anlamı ile temizlenmesi de mümkün değildir. Oysa uzman bir halı yıkama firmaları, halı yıkamak için son teknoloji makineler tercih eder.

Halı yıkama makineleri; günümüzde profesyonel halı yıkama firmalarının kullandığı halı yıkama makineleri, halıları yıpratmadan yumuşak bir şekilde temizler. Bu makineler sayesinde tek bir işlemle aynı anda hem yıkama hem durulama yapılır.

Kış Aylarında En Başarılı Halı Yıkayan Firmalar

Kış aylarında halı yıkama veya yıkattırma işlemi, türlü sorunlar çıkmasına sebep olur. Amatör şekilde halı yıkayan şirketler, halıları tam kurutmadan teslime eder. Oysa klasik yöntem ile halı yıkayan ve halıları nemli şekilde teslim eden firmalar, halıların evde kokmasına hatta küflenmesine sebep olur. Kış aylarında en başarılı halı yıkama firmaları araştırmak ve onlar ile çalışmak, tam kurutulmuş olarak gelen halılarınızın evde mis gibi kokmasını garanti altına alacaktır. Her gün yerde oynayan çocuklarınızın sağlığı, başarılı bir halı yıkama firması ile çalışmanıza bağlı olur.

Yıkadığı Halıları Sigorta Kapsamına Alan Halı Yıkama Firmaları

Ekibine, halıları yıkadığı makinelere ve halı yıkamakta kullandığı temizlik ürünlerine güvenen halı yıkama firmaları, yıkadığı halıları sigorta kapsamına alacaktır. Yani müşterinin yıkanmak üzere teslim ettiği halılarda oluşan, yıpranma veya aşınma tamamen firmanın sorumluluğu altındadır. Her hangi bir zarar gelmesi halinde, firma zararı tamamı ile karşılar.

Kapıda Teslim Halı Yıkmama

İşini başarılı bir şekilde yapan halı yıkama firmalarına, bir telefon etmeniz yeterlidir. Oldukça kısa bir süre içinde eve gelir, halıları yıkanmak üzere alır ve yıkandıktan sonra da özel olarak ambalajlanmış halıları kapınıza kadar getirip bırakır. Kapıda teslim halı yıkama ayrıcalığından yararlanmak için tek bir telefon etmeniz yeterlidir.